سرزمين آفتاب ، اسپانيا

از تاريخ تا امروز كشور اسپانيا

 

 سرزمين آفتاب ، اسپانيا

 

اسپانیا     SPAIN 

 

 

 نام رسمی این کشور پادشاهی اسپانیا میباشد ,  کشوری مستقل و عضو اتحادیه اروپا ، واقع شده در شبهه جزیره آیبری در جنوب غرب اروپا .

از جنوب و  شرق  به دریای مدیترانه منتهی میشود و در میان آن مرز کوچکی که با جبل الطا رق دارد .

در شمال و  شمال شرق با فرانسه , آندورا و  خلیج  بیسکاری و در غرب با کشور پرتقال هم مرز است و این مرز بلند ترین خط  مرز بدون وقفه  بین دو کشوردراتحادیه اروپا است, در شمال غربی به اقیانوس اطلس میرسد و  یکی از ٣ کشوری است که  هم مجاوردریای مدیترانه و هم اقیانوس اطلس هستند .

اسپانیا دارای ١٢١٤ کیلو مترمربع مساحت است و به جز این شامل جزایر بالئارس در مدیترانه، جزایر قناری در اقیانوس اطلس در سواحل آفریقا ، سئوتا و ملیلیه  در نزدیکی  مرز مراکش، و جزایر سنگ از آلبوران و چندین منطقه دیگر در نزدیکی اروپا و شمال آفریقا است که جمعا  به مساحت 505.992 کیلومتر مربع است ، اسپانیا دومین کشور بزرگ در غرب اروپا و اتحادیه اروپا و پنجمین کشور

بزرگ درکل اروپا است.

 سرزمين آفتاب ، اسپانيا

 

در حدود 35000 سال پیش انسانهای نسبتا تمدن یافته  پا به شبه جزیره ایبری نهادند و 200 سال پیش از میلاد مسیح به تصرف امپراطوری روم در آمد و پس از آن Hispaniaنامیده شد .  در

قرون وسطی قبایل ژرمن (آلمانی) و بعد توسط مورها از جنوب فتح شد و در نهایت در قرن 15 میلادی به عنوان یک کشور واحد و یکپارچه مرز بندی شد. . اسپانیا به یک امپراتوری تاثیرگذار و با نفوذ در اوایل دوران مدرن تبدیل شد و مستعمره های بسیاری داشت و باعث شد امروزه بیش از 500 میلیون اسپانیایی زبان در جهان وجود داشته و دومین زبان پر کاربرد جهان باشد.

امروزه اسپانیا یک دموکراسی را در قالب یک دولت پارلمانی تحت سلطنت مشروطه سازمان داده و عنوان سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است  همچنین عضو ثابت سازمان ملل متحد ، ناتو و سازمان تجارت جهانی نیز می باشد.      

 

 

سرزمين آفتاب ، اسپانيا

 

اقتصاد

از سال 1990 برخی از شرکتهای اسپانیا صاحب سرمایه گذاران خارجی شده اند که اهدف آنان گسترش فعالیت های خود در بازارهایی نزدیک به امریکای لاتین بوده است زیرا اسپانیا دومین سرمایه گذار بعد از ایالات متحده در آن منطقه است و در دیگر سو تعداد کثیری از شرکت های اسپانیایی تمایل زیادی به بازار های آسیا و شمال افریقا نشان داده اند . 

از نظر صنعت گردشگری در 4 دهه اخیر اسپانیا رتبه دوم در جهان را داراست و درامدی بالغ بر 40 میلیارد دلار را به اقتصاد کشور تزریق میکند.

در آگوست  2012 اسپانیا رکورد قبلی را که به خود اختصاص داشت را شکست و به بالاترین سطح ورود ماهیانه گردشگر به این کشور که 7.9  میلیون نفر در ماه است رسید. در سال 2013 نیز این کشور سومین کشور در رتبه بازدید قرار داشت و 60.6 میلیون توریست را در خود جای داده بود.

 

سرزمين آفتاب ، اسپانيا

آمار اسپانیا در گزارش سازمان امور مالی و  اقتصادی اتحادیه اروپا که هر ساله 3 بار بررسی و پیشبینی وضعیت کشورهای عضو را  مطالعه و منتشر می کند نشانگر آن است که در سال 2012 تورم در  اسپانیا از  2.4% و  در سال 2013 به %1.5 ، در سال 2014 به %1 و در سال 2015 و به 0.8 درصد خواهد رسید. این نشانه ای بارز از سطح بالای رشد اقتصادی و جذب سرمایه های خارجی و تولید، صادرات و جذب توریست است. و همچنین رشد ناخالص داخلی در سال 2015 به  %2.1 در سال خواهد رسید و در مقایسه با سال 2013 که 1.6%-  بوده است شد چشمگیری است و حالی که با عبور از بدترین بحران اقتصادی و مشکل بدهی منطقه یورو برخی از اقتصاددانان، سرمایه گذاران، مدیران کسب و کار کشورهای اروپایی پیشرفت های اقتصادی در بازار کار اسپانیا را مطالعه و علاقه زیادی برای فعالیت در این کشور نشان می دهند و در آینده نزدیک  اخبار اقتصادی مثبتی از مادرید و به گوش خواهد رسید .

 

 

سرزمين آفتاب ، اسپانيا 

فرهنگ و زبان

اسپانیا بسته به ادواری که با اقوام مختلف گذرانده است فرهنگی شکل گرفته از تاریخ خود دارد که در نوع خود در اروپا منحصر به فرد است و بیشتر نزدیک به فرهنگ روم باستان است. اما در گوشه و کنار این کشور هنوز می توان ردپای فرهنگ ایبریایی و یا اقوام قدیمی تر را مشاهده کرد اما از نظر دین و زبان بیشترین تاثیر را رومی ها گذاشته اند. سلطنت ویزگوت اسپانیا را به شکل کشور متحد مسیحی در آورد اما در دوره هایی مسلمانان نیز نقش بزرگی در اسپانیا بازی میکردند اما زبان اسپانیایی بیشتر ریشه رومی دارد و اندک تاثیری از زبانهای آیبری و سلتی ویا عربی اندلسی گرفته است ولی در استانها و قستهای مختلف زبانهای متعددی در اسپانیا مورد استفاده مردم قرار می گیرد.   

 

اسپانیایی کاستیلی (Castilian)  یا (Castellano)

زبانی رمانتیک  که از شمال اسپانیا شروع و در طول زمان به دلیل کارا مد بودن و زیبایی به زبان رسمی دولت و تجارت بدل شد.

و با استعمار شمال افریقا ، امریکای لاتین و فیلیپین توسط اسپانیا به آنجا نیز انتقال یافت.

کاتالانی و والنسیایی

زبان ملی آندورا و یک زبان رسمی مشترک دوم در جوامع خود مختار اسپانیایی جزایر بالئراس ، کاتالونیا و والنسیا و گویش مردم در شهر آلگرو در جزیره ایتالیایی ساردینیا و مورد استفاده مردم به طور غیر رسمی در جوامع خود مختار آراگون و موریسیا و منطقه رسیلون در جنوب فرانسه است.

به جز این دو زبان زبانهای باسکی و آرانسی و گالیسیاییو و چند زبان دیگر  در مناطق خود مورد استفاده هستند .

 سرزمين آفتاب ، اسپانيا

سمانا سانتا( هفته مقدس)  مهمترین روز در اسپانیا است .

یک هفته قبل از عید پاک با تزیین خیابانها  ،جشن های مذهبی ، گاو بازی و آتشبازی و یک کارناوال (رژه) بسیار بزرگ  به قدیسا ن در شهر و روستای خود ادای احترام می کنند.

سن فرمین ، بزرگترین فستیوال در اسپانیا است که در ژوئن هر سال در پامپلونا اجرا می شود که طی این مراسم گاوهای نر را در خیابانها رها میکنند.

 

 

 

آشپزی و غذاهای اسپانیا

 

 سرزمين آفتاب ، اسپانيا

 

بخش قابل توجهی از غذاهای اسپانیایی از سنتهای رومی ، یهودی و اندلس گرفته شده است. همچنین در گذشته اهالی شمال افریقا نیز نفوذی قوی از این نظر بر مردم اسپانیا داشته اند. با این حال خوردن گوشت خوک محبوبیت زیادی در بین مسیحیان داشته و خود نشانگر مسیحی بودن و گرایش به مسحیت در این منطقه را نشان می دهد چرا که جز مسیحیان در دیگر ادیان استفاده از گوشت خوک مرسوم نبوده و نیست. چندین غذای بومی از آمریکا ی لاتین نیز به این کشور آمده است و به اروپا معرفی شد که حاصل استعمار اسپانیا در آنجا است.

 سرزمين آفتاب ، اسپانيا 

آشپزی اسپانیایی  بدون سیب زمینی ، گوجه فرنگی، فلفل و لوبیا  امکان پذیز  نیست و این همان نکاتی است که غذاهای این کشور را از غذا های مدیترانه ای متمایز می سازد ، حال اینکه درکشوری که تولید کننده %44  زیتون جهان است جای تعجب نیست که روغن زیتون ماده اولیه تمامی غذاهای اسپانیایی اصیل باشد. 

غذاهای معمولی در منازل هنوز با شیوه های سنتی طبخ می گردد . اگر کمی دور از مادرید ، بارسلون یا دیگر کلان شهر ها باشید می توانید پخت و پز سنتی را با مواد اولیه تازه تهیه شده از بازار روز و یا حتی نان یا چیپس های ذرت که با دست درست می شوند  را ببینید .

 

سرزمين آفتاب ، اسپانياسرزمين آفتاب ، اسپانيا

 

یکی از رسوم رستورانها در اسپانیا سرو کردن تاپاس همراه با نوشیدنی است .امروزه  تاپاس  به عنوان پیش غذا می تواند شامل موارد مختلفی باشد اما درگذشته تکه ای نان به همراه یک برش گوشت مانند کالباس  (HAM) یا  چوریزو  بوده است که هر دو نوع شور و اشتها آورند .

 نام آن از فعل (TAPAR)   به معنای پوشاندن در زبان اسپانیایی گرفته شده است . بعضی شهر ها مانند گرانادا یا آلمریا این پیش غذا به همراه نوشیدنی رایگان می باشد .

دیگر خوراکی مرسوم در اسپانیا که نوعی دسر محسوب می شود چورو (Churro)  می باشد که به شیرینی بامیه ایرانی ها شباهت دارد. اما کمی خشک تر است و آن را معمولا با  شکلات داغ آغشته و میل می کنند. این دسر از سوغاتی های استعمار بوده و از شرق به اروپا آورده شده است.

                                                                                                                                  

 

سرزمين آفتاب ، اسپانيا

 

 

 در حال حاضر اسپانیا را نمی توان در گروه کشورهای نیرو پذیر بشمار آورد لذا از روش های مرسوم نیروی کار ماهر نمی توانید جهت اخذ اقامت استفاده کنید اما امروزه با تغییر برخی قوانین اسپانیا برای کاآفرینانی که قصد خرید ملک حتی مسکونی و ایجاد کار و تجارت در اسپانیا دارند ارزش زیادی قائل است و در صورت احراز شرایط اولیه در همان ابتدا طی 3 ماه بررسی ویزای اقامت یکساله به ایشان و خانواده او اعطا میکند، جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه KAP تماس بگیرید  

 

by KAP-RESEARCH


این مطلب را به اشتراک بگذارید


عجايب هفت گانه جهان- مجسمه زئوس

عجايب هفت گانه جهان- مجسمه زئوس

نخستين بازي هاي المپيك حدود 2800 سال قبل برگزار ...

زبانهاي رايج در كشور سوئيس

زبانهاي رايج در كشور سوئيس

آلماني، فرانسه، ايتاليايي، و رومانش،زبانهاي ملي ...

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

Mogo با داشتن نزديك به نيم ميليون نفر مشتري، داراي يك مزيت دائمي به عنوان يك برند تثبيت شده در كانادا مي باشد.
بهاي بهانه

بهاي بهانه

راستي آزمايي يا تشويق به پناهندگي
10 شغل پر درآمد در كانادا

10 شغل پر درآمد در كانادا

مطابق با جديدترين برسي هاي در سال 2017
چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

حدود 28 درصد از ساعات كاري هفتگي صرف ارسال و دريافت ايميل مي شود
كمترين ميزان ماليات بر سود  كسب و كارها در جهان

كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

در برخي كشور ها ماليات بر سود كسب و كارها بسيار ناچيز است و دولت سهم كمي را دريافت مي كند
كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهاي زيادي در دنيا هستند كه شاهد تعطيلات عمومي بسياري در هر سال مي باشند
توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

معرفي بهترين دانشگاه هاي آزاد كشور بلغارستان
نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

قديمي ترين مدرسه فني بين المللي در بلغارستان
8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

براي بالا بردن سطح زبان خود اين هشت گام را دنبال كنيد
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

(Société de transport de Montréal (STM
ارزانترين راه سفر به بلغارستان

ارزانترين راه سفر به بلغارستان

The Cheapest way to get to Bulgaria from Istanbul
جهاني ديگر به نام ژاپن

جهاني ديگر به نام ژاپن

متفاوت ترين كشور جهان از نگاه جهانگردان
سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

اولين تمدن اروپايي ها در بلغارستان شكل گرفت.
بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

اسكي در Bansko و ساير تفريح گاههاي بلغارستان رسما از يك هفته ي ديگر آغاز مي شود
مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

از اواسط ماه نوامبر تا پايان دسامبر، صوفيه پر ازعطر و بوي( نشانه هاي) كريسمس است.
مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم در كشورهاي ديگر به شدت ما را دوست دارند ...
مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمايشگاه ملي كانادا يا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترين و مهم‌ترين رويدادي است كه در نيمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار مي‌شود
زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

تقريبا 60 ميليون ايتاليايي زبان در ايتاليا زندگي مي‌كنند، نيم ميليون در سوئيس كه يكي از چهار زبان رسمي آن ايتاليايي است و يك و نيم ميليون نفر هم در فرانسه و يوگسلاوي سابق
وسايل  مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

اگر ميخواهيد در زمان ورود به كانادا با مشكلي روبه رو نشويد اين نكات را رعايت كنيد
سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

اين شهر جذاب و ديدني شناخته شده ترين و آشناترين افق‌هاي شهري دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد